Neden Ingiltere?

 

Çünkü ;
* İngiltere, Üniversiteleriyle, Yüksekokullarıyla ve diğer tüm eğitim kurumlarıyla, dinamik ve kaliteli eğitim sistemleriyle tüm dünyada ün yapıp saygınlık kazanmayı başarmış bir ülkedir.


* İngiltereden elde edilen bir üniversite diploması, tüm dünyada birçok iş yerinin kapısını açan bir anahtardır.

* İngilterede ki eğitiminiz sırasında kazanacağınız ikinci bir lisan, akıcı İngilizce de, her zaman yanınızda taşıyacağınız bir altın bilezik olacaktır.


* İngiliz eğitim sistemi, pratik olmasının yanısıra, yaratıcılığınızı da ortaya çıkarır,


 * İngiliz eğitim sistemi grup çalışmalarıyla motive edici bir yapıya sahiptir,

 

* Bilgi alışverişlerinden doğan bilgi akımı, birçok ülkeden gelen arkadaşlarınızla birlikte kendinizi geliştirmenize de yardımcı olacaktır,


* İngilterede birçok ırktan ve dinden insanla tanışacaksınız,


*İngilterenin stratejik konumu dolayısıyla birçok Avrupa ülkesini 2 saatten az sürecek bir yolculukla gayet makul fiyatlarla ziyaret edebileceksiniz ve böylece kendinizi geliştirme şansı bulacaksınız,


*İngiltere eğitim almanın yanında, ziyaretiniz boyunca birçok iş imkanından da faydalanma şansınız var !


* Avrupa Birliği vatandaşı öğrencilerimiz için çalışma sınırlaması yoktur.

* Avrupa Birliği vatandaşı olmayan öğrencilerimizin ise haftada 20 saat çalışma hakkı vardır, böylelikle cep harçlıklarınızı çıkartabilirsiniz,

* Para kazanmanın yanısıra, iş tecrübeniz de artacağından kendi ülkenize döndüğünüzde her zaman bir farkınız olacaktır.

* İngiltere Üniversitelerinin diğer birçok ülkeden farkı ise eğitimlerin daha kısa sürmesidir.

* Kıbrıs, Türkiye veya Amerika'da lisans eğitimi 4 yıl sürerken, İngilterede sadece 3 yıldır.

 

* Yüksek lisans ise İngilterede sadece 1 yıl gibi bir zaman dilimine sığdırılmıştır, Böylece hem zamandan hem paradan tasarruf edeceksin

* İngiltere Üniversitelerinde sınırsız ders seçeneğine sahip olmanın yanısıra, birçok sosyal faaliyete de katılabilirsiniz.

* Sağlığınız icin endişelenmeyin! Üniversite veya Yüksek Lisans eğitiminiz esnasında, okulunuzdan belli sınırlamalar dahilinde, ÜCRETSİZ sağlık hizmeti alabilirsiniz.

* Son olarak, Kendi tecrübelerimize dayanarak diyebiliriz ki,
İngilteredeki eğitiminiz esnasında sadece güzel bir eğitim almakla kalmayacak aynı zamanda kendi kişisel özelliklerinizi de geliştirme şansı elde edeceksiniz.

 

 

EĞİTİM ve DİĞER ÜCRETLER

İngilteredeki eğitim kurumlarını tercih ettiğiniz taktirde şüphesiz ki birçok avantaj elde edersiniz. Alacağınız kaliteli bir eğitime ilaveten eğitim sürecinin diğer ülkelere nazaran daha kısa sürmesi mali açıdan da cok önemli bir faktördür


Genel anlamda üniversite eğitimi3 yıl, yüksek lisan eğitimi ise 1 yıl sürmektedir.


Hazırlık (Foundation): Her okula ve bölüme göre farklılık gösterebilen hazırlık programları kendi aralarında da bölümlere ayrılır,*Extended degree programme foundation: Mevcut üniversitedeki programınızla aynı fiyattadır.

 

*Üniversite eğitimi : Bağımsız fiyatlandırılmıştır. Avrupa birliği öğrencilerin 'Student Finance' adlı kurumdan faydalanmaları mümkündür. (https://www.gov.uk/student-finance/overview)


*Yüksek Lisans (Master, diploma, doktora) Eğitimi: Bağımsız fiyatlandırma.
      

Yükselen eğitim fiyatları Avrupa Birliği vatandaşları olan öğrencilerimizi korkutmasın. 2012 Akademic yılında İngilteredeki eğitim fiyatları değişmiştir. Ancak yükselen eğitim harçları Avrupa Birliği öğrencileri için bir problem teşkil etmemektedir. EU öğrencileri aynı şekilde İngiliz hükümetinden borçlanmaya devam edebilirler. Geri ödeme ancak ögrenci eğitimi sonlandırdıgı zaman ve yıllık 25,000 sterin ve üzeri kazanç sağladı zaman olacaktır.

 

KABUL ŞARTLARI

1-International Foundation Programme : Daha çok İngilizce ağırlıklı olan bu program, aynı zamanda lisans eğitimi hakkında da öğrenciye bir çeşit tanıtım programı şeklindedir. Genel anlamda, 60% İngilizce ve 40% bölüm dersi konularını içeren program, öğrenciyi lisan eğitimine hazırlamayı amaçlıyor.
Istenilen şartlar : 5.0 IELTS ve orta / iyi derece okul ortalaması

2 - Extended Degree Foundation Programme : Daha çok lisans bölümüne hazırlık olarak değerlendirdiğimiz hazırlık programı, İngilizce yüksek seviyeye ulaşan öğrencilerimizin, Türk ve İngiliz eğitim sisteminden doğan 1 yıllık farklılığı tamamlamak amacını gütmektedir. Program 60% bölüm dersi konularını 40% İngilizce içermektedir.
Istenilen şartlar: 5.5 / 6.0 IELTS ve iyi derece okul ortalaması

3-Lisans Eğitimi ( Undergraduate Programmes ): İngilterede lisans eğitimi genelde 3 yıl sürmektedir. Sandwich year olarak adlandırılan program ise 3 yıl sürece ilaveten 1 yıl staj süresini de içerir. Mimarlık, diş hekimliği ve tıp gibi bölümler ise 5 yıl gibi bir süre alabilir.
İstenilen şartlar : 6.0 IELTS ve iyi derece okul ortalaması

4-Lisansüstü Eğitim (Potgraduate Programmes): Diploma programı (tezsiz master) , bölüme uygun MA (Master of Arts) veya MSc (Master of Science), MEng (Master of Engineering), Mühendislik masteri, LLM (Hukuk masteri), MPhil (Araştırma Master programı), PhD (Araştırma doktora programı).
İstenilen şartlar : Her bir başvuru ayrı ayrı değerlendirilsede genel anlamda istenilen şartlar:
İngilizce dil seviyesi : IELTS 6.5 veya TOEFL 550-600

Lisans diploması : Orta veya İyi derecece lisans diploması
Iki  academic referans
İş tecrübeleriniz veya diğer sertifika programlarından edinilen belgeler de kabul edilmenizde önemli bir rol oynayabilir.